Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHTOJNË GJATËSI

Dren Dedushaj - qendër e re e Bashkimit

Dren Dedushaj - qendër e re e Bashkimit


17 August, 2023 @20:05

Qendra 218-centimetërshe Dren Dedushaj është lojtar i ri i Bashkimit. Prizrenasit kanë bërë të ditur zyrtarisht sonte ardhjen e lojtarit të ri, që vjen prej Prishtinës, ku nuk gjeti hapësirë përgjatë stinorit të kaluar.

Dren Dedushaj

Dedushaj është 25-vjeçar, ndërsa është i lindur në Brooklyn të SHBA-ve. Për Prishtinën në stinorin e kaluar ka luajtur vetëm tri ndeshje në Superligë, duke pasur mesatarisht 2.3 minuta për ato ndeshje dhe duke shënuar 0.7 pikë mesatarisht.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga