Të gjitha lajmet

SHQIPONJAT

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21


6 October, 2020 @13:06

Edhe pse KB Peja nuk bëri asnjë përforcim në afatin e rregullt kalimtar për edicionin që po vjen 2020/21 të Superligës dhe Ligës Unike, klubi përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se shumë shpejtë do të vinë zyrtarizimet për sezonin e radhës.

Me komentin: “Yjet janë gjithmonë vonë. Së shpejti vinë zyrtarizimet e rosterit për sezonin 2020/21,” KB Peja ka bërë të ditur se klubi do të jetë ai i vjetri me përforcime që do të bëjnë ekipin ndër më konkurrentët për garat e përmendura.

Në fakt afati i rregullt kalimtar ka përfunduar dje, por vetëm për basketbollistët vendorë, derisa të huajt do të mund të paraqiten si përforcime deri para fillimit të xhiros XXII të Superligës.

E KB Peja në roster siç dihet ka të regjistruar veçse lojtarët me përvojë dhe reprezentuesit Dardan Berisha e Drilon Hajrizi, andaj ekipi në secilin moment do të jetë i fortë.

Në ndërkohë, presim e shohim çka do të servojnë verdhezinjtë që kanë të fituar trofeun e fundit në basketbollin kosovar, Kupën e Kosovës, pas së cilës u ndërpre kampionati dhe edicioni 2019/20 u anulua.

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës do të nisë më 14 tetor me ndeshjen e Play-out-it me Trepçës dhe AS Prishtinës për të vazhduar me turneun e Superkupës dhe Superligën e Kosovës në basketboll.

EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

20 October, 2020 @15:29

Edi Dzelalija është trajner i ri i Pejës. Njoftimin e ka bërë klubi pejan para pak çastesh, që ka zyrtarizuar…

KARAGAÇ

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

16 October, 2020 @17:20

Para pak çasesh KB Peja ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë të huaj për edicionin 2020/21. Ai është boshnjaku…

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Foto: FBK

12 October, 2020 @15:42

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e…

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

FOTO / FBK

10 October, 2020 @19:36

Sot në Prizren është zhvilluar Klinika e parë e gjyqtarëve në Ligën Unike në të cilën kanë marrë pjesë gjyqtarë…

Të gjitha lajmet nga Liga Unike