Të gjitha lajmet

KB PEJA

Peja paralajmëron pjesëmarrjen në Balkan League?

Peja paralajmëron pjesëmarrjen në Balkan League?

16 September, 2019 @15:21

Me t’u rikthyer në Superligë, skuadra pejane filloi ‘vrullshëm’ me disa përforcime, ndërsa duket se pejanët duan të luajnë edhe në gara ndërkombëtare menjëherë këtë sezon.

Sipas një komenti nga faqja zyrtare e klubit pejan në Facebook, thuhet që Peja shumë shpejt do ta zyrtarizojë pjesëmarrjen e saj në Balkan League (BIBL) për sezonin që vjen.

Komenti nga faqja zyrtare e Pejës në Facebook:

Se a do të jetë i saktë ky koment, mbetet të shihet në vijim!

KARAGAÇ

Qendër afrikane te Peja

Foto: KBPeja/fb

13 September, 2019 @22:29

Willy Kouassi, basketbollisti 208 centimetra i gjatë, qendër, i lindur në Abidjan të Bregut të Fildishtë, që ka bërë karrierë…

BASHKIMI

I huaji i dytë te Bashkimi

13 September, 2019 @17:07

Skuadra e Bashkimit, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin amerikan Corey Raley Ross. Ross është i gjatë 193 cm dhe…

XHIRO 1

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

13 September, 2019 @14:06

Përmes një komunikate për media, Federata e Basketbollit e Kosovës ka bërë të ditura ndeshjet e xhiros hapëse të Superligës,…

PEJA

Peja zyrtarizon edhe kroatin Sirko

12 September, 2019 @22:36

Skuadra e Pejës, para pak çastesh e zyrtarizoi përforcimin e tretë gjatë ditës së sotme. Bëhetë fjalë për kroatin Henrik…

PEJA

Peja zyrtarizon kosovarin e natyralizuar Armstead

12 September, 2019 @16:30

Pas Drilon Hajrizit, Beq Kovaqit, Peja para pak çastesh e zyrtarizoi edhe fundorin amerikan, Malcolm Armstead. Malcolm Armstead së fundi…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga