Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË BEER-SHEVA

Peja pëson humbjen e dytë në BIBL

Peja pëson humbjen e dytë në BIBL


14 March, 2023 @20:29

Skuadra e Pejës ka pësuar humbjen e dytë në BIBL këtë stinor, pasi që sonte u mposht nga lideri i ligës, Hapoel Beer Sheva, në një ndeshje të luftuar veçanërisht në pjesë të dytë të saj nga ekipi i verdhezinjëve.

Sidoqoftë, izraelitët në fund fituan duelin me rezultat 88-81, pasi që kishin krijuar kapital në pjesë të parë të ndeshjes 50-30, e mundi i Pejës në pjesë të dytë nuk qe i mjaftueshëm për të bërë më shumë dhe kështu në fund ekipi pësoi për herë të parë nën drejtimin e Rami Hadarit.

Me fitore, Hapoel Beer Sheva ka bërë bilansin 9-1, ndërsa Peja e dyta në renditje ka bilans 7-2.


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League