Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Peja-Prishtina në çerekfinale, shorti i Superkupës deri në finale

Peja-Prishtina në çerekfinale, shorti i Superkupës deri në finale


Teksti: FBK

30 August, 2021 @16:53

Nga 1 deri më 5 Shtator, Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) do të organizojë Superkupën e Kosovës në basketboll në konkurrencën e meshkujve.

Superkupa do të organizohet në Prishtinë, ku priten ndeshje shumë interesante mes tetë skuadrave të elitës. Të gjitha skuadrat kanë bërë transferime, duke bërë që ky edicion të pritet me interesim të madh.

Të mërkurën më 1 Shtator do të përballen Prizreni 16 dhe Drita, si dhe klasikja e basketbollit të Kosovës mes Pejës dhe Sigal Prishtinës.

Ndeshje interesante priten edhe të enjten ku përballen Rahoveci dhe Trepça, si dhe Golden Eagle Ylli dhe Bashkimi.

Të premten do të zhvillohen takimet gjysmëfinale, kurse finalja e madhe të dielën.

Për shkak të masave të reja anti-Covid, ndeshjet do të zhvillohen pa shikues. 

Edicionin e kaluar Superkupën e kishte fituar Sigal Prishtina me lojtarë vendorë, duke mundur në finale Bashkimin.

Orari

1 Shtator/Grupi A-D

Prizreni-16 - Drita 16:00
Peja - Sigal Prishtina 19:00

2 Shtator/Grupi B-C

Rahoveci - Trepça 16:00
Golden Eagle Ylli - Bashkimi 19:00

3 Shtator

Gjysmëfinalja e I (Fituesit e Grupit A-D) 16:00

Gjysmëfinalja e II (Fituesit e Grupit B-C) 19:00

4 Shtator/Pushim

5 Shtator/Finalja 17:00


PRISHTINA

Wendell premton përkushtim te Prishtina

FBK Superliga

Wendell premton përkushtim te Prishtina

29/08/21 @ 14:24

AVENTURË E RE

Ty Nichols pas Kosovës, në Shqipëri

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ty Nichols pas Kosovës, në Shqipëri

29/08/21 @ 10:04

KBF BASHKIMI

Edhe kapitenja vazhdon kontratën

FBK Liga e Femrave

Edhe kapitenja vazhdon kontratën

28/08/21 @ 16:42

SUPERKUPA

Caktohet data e Superkupës në basketboll

Superkupa e Kosovës

Caktohet data e Superkupës në basketboll

03/08/21 @ 19:13

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58

TELEVIZION

FBK me dy transmetues

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK me dy transmetues

26/02/21 @ 15:27

TEAM OF THE MEN'S SUPERCUP FINAL

TOP 5-shja e finales së Superkupës (MESHKUJT)

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

TOP 5-shja e finales së Superkupës (MESHKUJT)

25/10/20 @ 20:41

SUPERKUPA: PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina 100% vendore, fiton Superkupën e Kosovës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prishtina 100% vendore, fiton Superkupën e Kosovës

25/10/20 @ 18:54

SUPERKUPA: PRIZRENI - BASHKIMI

Bashkimi fiton derbin lokal, arrin finalen e Superkupës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bashkimi fiton derbin lokal, arrin finalen e Superkupës

23/10/20 @ 21:54

RAHOVECI - PRISHTINA

Rahoveci goditet nga ish-lojtarët, Prishtina 100% vendore në finale

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rahoveci goditet nga ish-lojtarët, Prishtina 100% vendore në finale

23/10/20 @ 19:22

GJYSMEFINALET

Përcaktohen gjysmëfinalet e nesërme të Superkupës

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Përcaktohen gjysmëfinalet e nesërme të Superkupës

22/10/20 @ 21:38

SUPERKUPA: PEJA-BASHKIMI

Bashkimi shpërthen në pjesë të dytë, siguron gj’finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bashkimi shpërthen në pjesë të dytë, siguron gj’finalen

22/10/20 @ 21:10

SUPERKUPA: ÇEREKFINALET

Hajdari 27pikë, Prizreni eliminon Yllin

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Hajdari 27pikë, Prizreni eliminon Yllin

22/10/20 @ 18:58


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës