Të gjitha lajmet

KB PEJA

Peja zyrtarizon një tjetër përforcim

Foto: KB Peja

Peja zyrtarizon një tjetër përforcim

5 November, 2019 @14:26

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, KB Peja ka njoftuar opinionin me përforcimin e radhës.

Bëhet fjalë për 22-vjeçarin Arbër Berisha, i cili në dy sezonet e fundit ishte pjesë e Gaziantepit në Turqi.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

I gjatë 203 cm, më parë Arbëri ka luajtur edhe për skuadrat turke Karesi Spor dhe Bandirma Kirmizi, ndërkohë që ka qenë pjesë edhe e Kombëtares Turke U18.

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

TREPÇA STATS

DJ Hanes edhe te asistimet në TOP te Trepça

TOPSPORTI / A.P

7 May, 2020 @19:38

Në stinorin e papërfunduar në Superligë, Trepça së bashku me Feronikelin ishin dy skuadrat me më së paku asistime pas…

KREJT NË MINISTRI

Federatat me kërkesë për lejimin e rifillimit të aktiviteteve

Foto: FBK

6 May, 2020 @16:38

Një numër i madh i krerëve të Federatave të ndryshme sportive dhe Komitetit Olimpik të Kosovës janë takuar me ministren…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga