Të gjitha lajmet

KB PEJA

Peja zyrtarizon një tjetër përforcim

Foto: KB Peja

Peja zyrtarizon një tjetër përforcim

5 November, 2019 @14:26

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, KB Peja ka njoftuar opinionin me përforcimin e radhës.

Bëhet fjalë për 22-vjeçarin Arbër Berisha, i cili në dy sezonet e fundit ishte pjesë e Gaziantepit në Turqi.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

I gjatë 203 cm, më parë Arbëri ka luajtur edhe për skuadrat turke Karesi Spor dhe Bandirma Kirmizi, ndërkohë që ka qenë pjesë edhe e Kombëtares Turke U18.

REFERI NGA KOSOVA

Xhelal Mumini gjykon në FIBA Europe Cup

TOPSPORTI/ Arkiv

4 November, 2019 @16:29

Gjyqtari i njohur, Xhelal Mumini është nominuar për të gjykuar në ndeshjen Keravnos BC-Kapfenberg Bulls, në kuadër të xhiros së…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (8)

4 November, 2019 @11:01

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së tetë në Superligën e Kosovës në basketboll. Ekipin e javës e…

RAHOVECI 90-75 PRIZRENI

Rahoveci mposht Prizrenin, bëhet lider i Superligës

3 November, 2019 @22:47

Rahoveci është në vend të parë të tabelës së Superligës. Vreshtarët kanë arritur të shënojnë fitore ndaj Prizrenit 90-75…

Ç3: RAHOVECI - PRIZRENI

Treshet e Veselit, thellojnë epërsinë e Rahovecit

3 November, 2019 @22:16

Alban Veseli është treguar vendimtar me përvojën e tij në çerekun e tretë të ndeshjes, duke qëlluar tre herë për…

PP: RAHOVECI - PRIZRENI

Prizreni ngushton epërsinë e vreshtarëve

3 November, 2019 @21:44

Ka përfunduar pjesa e parë në Mizahir Isma, ndërsa Prizreni ka treguar një lojë më të mirë në çerekun e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga