Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELI I RADHËS PËR ISH KAMPIONIN E BIBL

Për të vazhduar fitoret, Prishtina ndaj Levskit sonte

Për të vazhduar fitoret, Prishtina ndaj Levskit sonte


31 March, 2022 @10:28

Dueli i fundit i Prishtinës si vendas në kuadër të Grupit C të BIBL luhet sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve, ndërsa bardhekaltërit vendas presin ekipin nga kryeqyteti bullgar Sofje, Levski.

Në përballjen e kaluar, Prishtina kishte mposhtur Hapoel Elionin 74-68 ndërsa tash kërkon edhe fitore ndaj Levskit për të mbajtur rekordin 100% të fitoreve në shtëpi në fazën e dytë të garave të BIBL 2021/22.Ante Nazor do të llogarisë te të gjithë basketbollistët në këtë ndeshje, pasi që nuk ka ndonjë lëndim të raportuar zyrtarisht te ekipi i tij, ndërsa Prishtina aktualisht ka bilanc 2-1 në Grupin C.

Levski në anën tjetër ka bilanc 3-1 (me një ndeshje më shumë).

Ndeshja në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë nis prej orës 19:00. Pas kësaj ndeshjeje ish dy herë kampionit të BIBL i mbesin edhe dy ndeshje tjera si mysafir për të përfunduar fazën e dytë, ndaj Hapoel Elionit më 5 prill dhe ndaj Levskit më 7 prill.TABELA AKTUALE, BIBL, GRUPI C:

1 Hapoel Elion (IZR) 3-2
2 Levski (BUL) 3-1
3 Akademik (BUL) 1-5
4 Prishtina (KOS) 2-1

 
Të gjitha lajmet nga Balkan League