Të gjitha lajmet

KOSOVA

Përcaktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

Përcaktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

1 August, 2019 @15:50

Është përcaktuar 12-shja përfundimtare e përfaqësueses seniore të Kosovës për ndeshjet e muajit gusht, ndeshje të fazës parakualifikuese për Eurobasket 2021.

Përzgjedhësi Mulaomeroviq për dy ndeshjet e gushtit ka zgjedhur këta lojtarë:

Divine Myles

Valon Bunjaku

Dardan Berisha

Mikaile Tmusic

Edmond Azemi

Drilon Hajrizi

Erjon Kastrati

Gëzim Morina

Fisnik Rugova

Meriton Ismaili

Dardan Kapiti

Samir Zekiqi

Ndeshjen e parë Kosova e luan më 3 gusht në udhëtim ndaj Luksemburgut, pastaj e pret Britaninë e Madhe më 7 gusht në “Minatori” të Mitrovicës, e më pas luan ndeshjet kthyese: 14 gusht ndaj Luksemburgut në Kosovë dhe 17 gusht si mysafire e Britanisë së Madhe.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga