Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA e PARË

Përmbledhja e xhiros 2 në Ligën e Parë

Përmbledhja e xhiros 2 në Ligën e Parë


5 October, 2022 @18:55

Ka përfunduar xhiroja e dytë në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll.

Java është hapur me ndeshjen në mes të AS Prishtinës dhe Dritë, kur skuadra gjilanase e mposhti kundërshtarin me rezultat 65-94 dhe e vazhdoi serinë e fitoreve.

E pamposhtur është edhe skuadra prizrenase New Basket.

New Basketi e mposhti Gjakovën e Re me rezultat 78-93, derisa edhe KB Bora e mbylli javën me fitore, duke triumfuar kundër Dukagjinit me rezultat 108-85.

MH Prishtina e regjistroi fitoren e parë e stinorit kundër Boreas me rezultat 93-80, kurse ndeshja e fundit e xhiros në mes të Prishtinës së Re dhe Istogut, përfundoi me rezultat 79-71 në favor të skuadrës prishtinase.

TABELA AKTUALE

Ndërsa skuara e Vushtrrisë në këtë xhiro ka pushura.

Në xhiron tjetër do të përballen:

Istogu -  AS Prishtina
Dukagjini - Prishtina e Re
New Basket - KB Bora
Borea - Gjakova e Re
Vushtrria - MH Prishtina

Drita pushon.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë