Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RIKTHEJNË KREUN

Përmbysje në fund, Vushtrria rikthen kreun me fitore

Përmbysje në fund, Vushtrria rikthen kreun me fitore


7 February, 2023 @22:46

Vushtrria ka arritur të rikthejë kreun e Ligës së Parë, duke shënuar fitore ndaj NewBasketit në fund të ndeshjes, pasi që krejt pjesa e parë e edhe çereku i tretë ishte në të mirë të prizrenasve.

Në fund, me lojë dominuese në çerek të fundit, Vushtrria fitoi duelin 84-71 për të dalë në krye të renditjes tabelare me fitoren e 20 kampionale karshi 5 humbjeve. NewBasket aktualisht i treti me 17-9.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë