Të gjitha lajmet

PENZA

Përquku transferohet te ish-skuadra e saj

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Përquku transferohet te ish-skuadra e saj


13 January, 2021 @18:47

Njëra ndër basketbollistet më të mira në Ligën e Femrave, Arbnore Përquku, sot u largua nga KBF Bashkimi.

Përquku sot ka arritur marrëveshje me ish-skuadrën e saj, Penzën.

Penza me përforcimet e fundit u bë skuadër serioze për të shpresuar te titulli.

Përveç Përqukut, Penza ka shtuar në skuadër edhe basktbollistet Gabby Cooper dhe Enisa Qosja.

TABELA AKTUALE

Penza gjendet në pozitën e katërt me 5 fitore e 5 humbje.


STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Kastrioti - KBF Vëllaznimi

23/01/21 @ 13:34

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

23/01/21 @ 12:58

LIGA E FEMRAVE

KBF Kastrioti i përforcuar kërkon fitoren e parë ndaj KBF Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

KBF Kastrioti i përforcuar kërkon fitoren e parë ndaj KBF Vëllaznimit

23/01/21 @ 11:11

LIGA E FEMRAVE

Me derbi fillon Liga e Femrave

FBK Liga e Femrave

Me derbi fillon Liga e Femrave

23/01/21 @ 10:53

LIGA e FEMRAVE

Liga e Femrave fillon nesër, përforcohen të gjitha skuadrat

FBK Liga e Femrave

Liga e Femrave fillon nesër, përforcohen të gjitha skuadrat

22/01/21 @ 19:04

LIGA E FEMRAVE

Da’jah dhe Tolefree, amerikanet e vashave prishtinase

FBK Liga e Femrave

Da’jah dhe Tolefree, amerikanet e vashave prishtinase

15/01/21 @ 19:07

LIGA E FEMRAVE

Bashkimi rikthen dy ish lojtare dhe transferon një malaziase

FBK Liga e Femrave

Bashkimi rikthen dy ish lojtare dhe transferon një malaziase

15/01/21 @ 18:52

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15/01/21 @ 17:51

PENZA

Diedona Halitaj kthehet te Penza

FBK Liga e Femrave

Diedona Halitaj kthehet te Penza

13/01/21 @ 20:55

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi liron asistuesen më të mirë të skuadrës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi liron asistuesen më të mirë të skuadrës

13/01/21 @ 16:26


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave