Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VIDEO

PlayOff highlights: Vëllaznimi-Prishtina

PlayOff highlights: Vëllaznimi-Prishtina


10 April, 2024 @0:00

Vëllaznimi s’dorëzohet dhe barazon serinë 1-1!

Përkundër epërsisë që bënte Prishtina në ndeshje, Vëllaznimi nuk dorëzohej. E kjo, iu shpagua ekipit gjakovar kah fundi i çerekut të tretë kur morën epërsinë dhe shtyen ndeshjen deri në fund me epërsi të lehtë, që iu shpagua.

Ka qenë Henrik Sirko që nuk ka arritur të shënojë për tre pikë në sulmin e fundit të Prishtinës dhe Vëllaznimi që kishte shënuar me Ardit Pepajn shumë të saktë sonte për 66-63 mori fitoren në fund me 66-65.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga