Të gjitha lajmet

PRIZRENI - PRISHTINA

Prishtina i kthehet fitores në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina i kthehet fitores në Superligë

16 November, 2019 @22:18

Pas humbjes ndaj Rahovecit, Prishtina sonte e mposhti Prizrenin me rezultat 72-88 në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat të barabartë 36-36, derisa në pjesën e dytë, me shkëlqimin e Fahro Alihodzicit nën kosh, Prishtina arriti ta mposhtë kundërshtarin.

Fahro Alihodzic luajti me double-double prej 26 pikëve e 14 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Jonathan Wade me 19 pikë, Mikaile Tmusic me 17 pikë dhe Divine Myles me 13 pikë, 8 asistime e 7 kërcime.

Te Prizreni më të dalluarit ishin Malcolm Canada me 20 pikë dhe Urim Zenelaj me 15 pikë e 23 kërcime, por nuk majftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Prishtina aktualisht i ka të luajtura 9 ndeshje, prej tyre i ka 6 ndeshje të fituara dhe 3 të humbura. Aktualisht skuadra e trajnerit Bujar Loci gjendet në pozitën e tretë, kurse Prizreni ka bilanc prej 5 fitoreve e 5 humbje.

Në xhiron tjetër Prishtina luan me Pejën, kurse Prizreni me Feronikelin.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga