Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtinaset barazojnë serinë finale

Prishtinaset barazojnë serinë finale

17 April, 2019 @21:50

Vashat e Prishtinës kanë arritur të barazojnë serinë finale të PlayOffit të Ligës së Femrave.

Të drejtuara nga Fidan Shatri, bardhekaltërat kanë mposhtur Bashkimin sonte në palestrën 1 tetori për të bërë serinë 1-1.

Përveç çerekut të parë kur Bashkimi kishte epërsi 17-22, prishtinaset në të gjitha çerekët tjerë janë treguar më të mira dhe në fund kanë fituar 78-68 për të barazuar serinë.

Shiko: PLAYOFF SKEMA

Irma Konjusha me 20 pikë e 5 asistime ka qenë më efikasja te Prishtina në këtë fitore. Ndërsa asaj i ndihmuan mjaft edhe amerikanja Braennan Farrar me 18 të shënuara, Saranda Daci me 15 dhe Tyrkyra Williams me 14 pikë.

Te Bashkimi 35 pikët e Danisha Shawit, të shoqëruara me 9 kërcime e 4 asistime në një natë perfekte për te, nuk shfaqi rezultat për ekipin, pasi që përveç asaj vetëm edhe Mary Stewart shënoi pikë dyshifrore (17 pikë).

Dueli i radhës, zhvillohet në vikend në Prizren, ndërsa termini përcaktohet në ditët në vijim.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga