Të gjitha lajmet

GAME 1: FENERBAHÇE - ZALGIRIS

Fenerbahçe e nis bindshëm, 1-0 në epërsi

FOTO/ euroleague

Fenerbahçe e nis bindshëm, 1-0 në epërsi

16 April, 2019 @23:04

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, me lehtësi e mposhti Zalgirisin në ndeshjen e parë të Play Offit me rezultat 76-43.

Dallimi në rezultat u krijua në çerekun e dytë, pasi që skuadra turke me mbrojtje të mirë pësoi vetëm 8 pikë, kurse deri në fund kontrollin e mbajtën djelmoshat e trajnerit Zeljko Obradovic.

Nikola Kalinic ishte koshashënuesi më i mirë te Feneri me 16 pikë, derisa te Zalgirisi i vetmi me pikë dyshifrore ishte Marius Grigonis me 10 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri në palestrën e Fenerbahçes më 18 prill.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga