Të gjitha lajmet

TREPÇA - PRIZRENI

Prizreni demolon Trepçën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prizreni demolon Trepçën

1 December, 2019 @18:44

Skuadra e Prizrenit me dominim total e mposhti Trepçën me rezultat 51-103.

Që nga fillimi i ndeshjes e deri në fund, kontrolli ishte te skuadra e trajnerit Arbnor Rifati, derisa dallimi më i madh u bë në çerekun e tretë, ku skuadra e Prizrenit më mbrojtje të fortë pësoi vetëm 2 pikë!!!

Trepça me 51 pikë në total e shënoi pikët më të ulëta të stinorit.

Te Prizreni pesë lojtarë luajtën me pikë dyshifrore. Malcolm Canada ishte shumë afër shifrave triple-double. Ai luajti me 24 pikë, 14 kërcime e 7 asistime, derisa u ndihmua nga Ty Nichols me 24 pikë, Blendi Matoshi me 20 pikë e 10 kërcime, Elliott Cole me 15 pikë dhe Urim Zenelaj me 10 pikë e 19 kërcime.

Te skuadra mitrovicase asnjë lojtarë nuk luajti me pikë dyshifrore, derisa më të veçuarit ishte Agon Selmani dhe Ramadan Zekiqi me nga 8 pikë secili.

TABELA AKTUALE

Prizreni me 8 fitore e 5 humbje dhe me 21 pikë në total, gjendet në pozitën e tretë aktualisht, derisa Trepça është në zonën e rrezikshme me 2 fitore e 10 humbje.

Në xhiron tjetër Prizreni takohet me Bashkimin, kurse Trepça përballet me Pejën.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga