Të gjitha lajmet

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni me lehtësi e mposht Feronikelin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prizreni me lehtësi e mposht Feronikelin

19 January, 2020 @20:44

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi.

Prizreni e mposhti me lehtësi Feronikelin me rezultat 96-83, në ndeshjen e fundit të xhiros së 21 në Superligë.

Ndeshja kaloi lehtë për Prizrenin, derisa Feronikeli në këtë ndeshje luajti me vetëm 8 lojtarë.

Ty Nichols ishte koshashënuesi më i mirë te skuadra prizrenase me 24 pikë, derisa luajti edhe me 7 asistime e 6 kërcime. Te Prizreni gjithashtu u dalluan edhe Dariel Franklin me 22 pikë, Urim Zenelaj me double-double prej 16 pikëve e 16 kërcimeve dhe Andre Wolford me 16 pikë të tjera.

Te Nikli u dalluan Kareem Storey me 22 pikë e 5 asistime, Fisnik Juniku me 20 pikë e 6 kërcime, Ergin Grosha me 16 pikë e 9 kërcime dhe Rinor Ahmeti me 11 pikë.

TABELA AKTUALE

Prizreni me këtë fitore ngritet në pozitën e katërt me 11 fitore e 8 humbje, kurse Feronikeli me 5 fitore e 14 humbje gjendet në pozitën e shtatë.

Në xhiron tjetër Prizreni përballet me Lipjanin, derisa Feronikeli me Pejën.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga