Të gjitha lajmet

RAHOVECI - IBRI

Rahoveci dorëzohet në pjesën e dytë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Rahoveci dorëzohet në pjesën e dytë

26 February, 2020 @21:08

Skuadra e Rahovecit u mposht edhe një herë në “Mizahir Isma” kundër Ibrit.

Rahoveci pjesën e parë e mbylli me 7 pikë epërsi (45-38), derisa në pjesën e dytë u dorëzua. Së pari çerekun e tretë Ibri e mbylli duke shënuar 26 pikë dhe pësuar 12, për të hyrë në 10 minutëshin e fundit me 7 pikë epërsi, kurse më pas epërsinë nuk e lëshoi as në çerekun e fundit dhe e mposhti Rahovecin me rezultat 69-80.

Nemanja Simovic me 22 pikë, 8 asistime e 5 kërcime dhe Marko Ljujic me 17 pikë e 10 kërcime ishin më të mirët te Ibri.

Te Rahoveci u dalluan Aron Nwankwo me 17 pikë e 14 kërcime, Raheem Johson me 16 pikë dhe Joshua McFolley me 11 pikë.

Ibri me këtë fitore ngritet në pozitën e tretë me 4 fitore e 5 humbje, derisa Rahoveci me 3 fitore e 6 humbje gjendet në fund të tabelës në Ligën Ballkanike.

TABELA AKTUALE BIBL

1.Academic Bultex 7-1
2.Peja 5-4
3.Ibri 4-5
4.Vllaznia 3-6
5.Rahoveci 3-6

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League