Të gjitha lajmet

BALKAN LEAGUE

Rahoveci luan për pozitën e tretë

Rahoveci luan për pozitën e tretë

6 February, 2020 @11:36

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, sonte do ta luajë ndeshjen e fundit në fazën e grupeve në kuadër të Ligës Ballkanike.

Me fillim nga ora 17:00, Rahoveci do të jetë mysafire e skuadrës së Ibrit, derisa vreshtarëve i duhet një fitore me së paku 3 pikë dallim për t’u ngritur në pozitën e tretë.

Ibri në ndeshjen e parë e kishte mposhtur Rahovecin me rezultat 74-77.

Rahoveci aktualisht ka bilanc prej 2 fitoreve e 5 humbjeve në Ligën Ballkanike.

TABELA AKTUALE

1.Academic 7-1
2.Peja 5-3
3.Ibri 3-4
4.Vllaznia 2-6
5.Rahoveci 2-5

LIGA TJETËR RAJONALE?!

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

1 June, 2020 @22:16

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se pas bisedimeve të njeriut të parë të Federatës së basketbollit të Bullgarisë Georgi…

STINORI 2020/21

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

1 June, 2020 @12:47

Liga ballkanike e basketbollit (BIBL) sot ka bërë njoftimin për përgatitjet e stinorit të ri aty, 2020/21. “Shpresojmë që…

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Foto: KBPeja/fb

1 June, 2020 @12:29

Në njoftimin e fundit nga liga ballkanike e basketbollit (BIBL), që ekipet e interesuara të bëhen gati për aplikim për…

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

2 May, 2020 @13:32

Njoftimi i radhës nga BIBL bën të ditur se duke shfrytëzuar në punë kohën e pandemisë, drejtuesit e ligës kanë…

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Foto: KBPeja

2 May, 2020 @13:05

Liga Ballkanike (BIBL) përkundër ligave tjera dhe kampionateve kombëtare, nuk ka shpallë përfundimin e stinorit 2019/20. Në një stinor…

Të gjitha lajmet nga Balkan League