Të gjitha lajmet

PP: RAHOVECI-BASHKIMI

Rahoveci zgjeron epërsinë ndaj Bashkimit

Foto: KBRahoveci/fb

Rahoveci zgjeron epërsinë ndaj Bashkimit

14 November, 2020 @16:59

Skuadra e Rahovecit pas çerekut të parë të fituar me 10 pikë dallim, ka fituar edhe në çerekun e dytë të ndeshjes 22-26 përballjen ndaj Bashkimit, për të çuar rezultatin e pjesës së parë të lojës në total 35-49.

Vreshtarët po dominojnë me lojë për momentin, ndërsa më efikasi është Isaiah Taylor që ka shënuar më shumë se gjysmën e pikëve të skuadrës në pjesë të parë, 25.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes .

Ç1: BASHKIMI-RAHOVECI

Rahoveci dominoi në çerekun e parë

14 November, 2020 @16:25

Skuadra e Rahovecit ka përfunduar çerekun e parë me dallim 10 pikësh ndaj Bashkimit në Prizren, në përballjen që po…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (IV)

13 November, 2020 @22:10

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

RAHOVECI - PRIZRENI

Prizreni fiton pas vazhdimeve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

12 November, 2020 @21:09

Skuadra e Prizreni ka mposhtur Rahovecin me rezultat 77-82 dhe ka regjistruar fitoren e dytë të sezonit. Për ta…

E FUNDIT

Shtyhet ndeshja Prishtina - Ylli

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

12 November, 2020 @19:09

Ndeshja në mes të Prishtinës dhe Yllit është shtyrë për një termin tjetër për shkak të rasteve pozitive me COVID-19…

VËLLAZNIMI - TREPÇA

Trepça përkohësisht në pozitën e dytë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 November, 2020 @21:09

Ndeshja hapëse e xhiros së 4 në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Vëllaznimit dhe Trepçës, përfundoi me…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga