Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA STATS

Rron Kurti koshashënuesi më i mirë te AS Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Rron Kurti koshashënuesi më i mirë te AS Prishtina

3 July, 2020 @8:24

Finalistja në Kupën e Kosovës në Ligën e Parë, AS Prishtina, në stinorin e pa përfunduar 2019/20, ishte në pozitën e katërt me 8 fitore e 2 humbje.

Koshashënuesi më i mirë i skuadrës së trajnerit Valentin Spaqi, ishte lojtari Rron Kurti.

Kurti në 10 ndeshje ka shënuar 173 pikë, derisa luajti me mesatare prej 17.3 pikëve për ndeshje.

Pas Rronit më i miri ishte Dion Haxhosaj me 146 pikë në 7 ndeshje. Këta të dy ishin të vetmit me pikë treshifrore në skuadrën prishtinase.

I treti më i mirë te AS Prishtina ka qenë Kreshnik Muçolli me 96 pikë në total.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve te skuadra AS Prishtina për stinorin 2019/20.TË GJITHË KOSHASHËNUESIT TE AS PRISHTINA 2019/20 NË LIGËN E PARË

1.Rron Kurti 173 pikë 10 ndeshje
2.Dion Haxhosaj 146 pikë 7 ndeshje
3.Kreshnik Muçolli 96 pikë 10 ndeshje
4.Don Polloshka 92 pikë 10 ndeshje
5.Drin Makolli 89 pikë 10 ndeshje
6.Dardan Sejdiu 56 pikë 6 ndeshje
7.Kujtim Sadiku 28 pikë 4 ndeshje
8.Ermir Gashi 27 pikë 2 ndeshje
9.Zani Prelvukaj 24 pikë 8 ndeshje
10.Uranik Kerveshi 23 pikë 8 ndeshje
11.Alban Latifaj 22 pikë 2 ndeshje
12.Gent Shala 22 pikë 2 ndeshje
13.Nart Jashari 18 pikë 5 ndeshje
14.Hekuran Binxhija 14 pikë 3 ndeshje
15.Endrit Berisha 10 pikë 2 ndeshje
16.Vegim Rrahmani 6 pikë 5 ndeshje
17.Bledar Thaqi 2 pikë 3 ndeshje
18.Vehbi Ajvazi 2 pikë 3 ndeshje
19.Erin Dragusha 0 pikë 1 ndeshje

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Kujtim Ujkani në 5 ndeshje 60 kërcime

26 June, 2020 @23:11

Lojtari më në formë te Marigona Hill Prishtina në ndeshjet e fundit në Ligën e Parë, ishte padyshim Kujtim Ujkani. …

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha lider edhe te asistimet

26 June, 2020 @19:54

Në stinorin 2019/20 në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë i skuadrës Marigona Hill Prishtina, sikurse te koshashënuesit edhe…

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha dhe Kujtim Ujkani me pikë treshifrore te MHP

FOTO / Arkiv

26 June, 2020 @19:21

Marigona Hill Prishtina, stinorin 2019/20 e nisi me emrin Kerasan Prishtina, derisa ndryshimi u bë në pjesën e dytë të…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

PRISHTINA E RE STATS

TOP kërcimet te Prishtina e Re 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:40

Prishtina e Re në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 472 kërcime. Me…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë