Të gjitha lajmet

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

fiba.com

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

15 July, 2017 @21:30

Një lojë shumë e ngushtë, e barabartë, u zhvillua mes Shqipërisë dhe IRJ Maqedonisë sot në Europianin U20 që po mbahet në Rumani.

Aq e barabartë ishte ndeshja sa nuk pat fitues pas kohës së rregullt, 50-50, derisa në vazhdime maqedonasit u treguan pak më të saktë në tentimet e tyre për ta fituar 12-4 në vazhdime Shqipërinë dhe për të shënuar fitoren e parë në turne, 62-54.

D. Robev ka qenë i jashtëzakonshëm te IRJ Maqedonia, pasi ka bartur barrën kryesore në skuadër, derisa regjistroi double-double prej 25 pikëve dhe 10 kërcimeve në fitore.

Në anën tjetër, te kuqezinjtë Daniel Lekndreaj me double-double 17 pikë e 10 kërcime, pastaj Joan Andoni me 13 pikë e 8 kërcime si dhe Emanuel Shushku me 12 pikë e 2 asistime kanë qenë më të dalluarit, por të pafat në fund.

Pas kësaj ndeshjeje, Shqipëria ka bilanc 1-1 në Grupin C të europianit, ndërsa IRJ Maqedonia 1-0.

Shqipëria dje mposhti Maltën ku morri fitoren e parë.

Ndërsa nesër ka pushim, para se të takohet me Gjeorgjinë, të martën.AUSTRIA - KOSOVA

Kosova mposhtet nga Austria në miqësoren e parë

Photo: Ernst Weiss

15 July, 2017 @21:31

Epoka e Brad Greenberg me Kosovën ka nisur me humbje. Basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës nuk i kanë bërë…

EURO U-20 / DIV B

Kosova shkel Moldavinë për t’u këndellur

fiba.com

15 July, 2017 @12:24

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka kaluar rrufeshëm ndaj Moldavisë sot në Euro U20 të divizionit B, duke e mposhtur

TRANSFER

Jonathon Simmons kalon te Orlando

15 July, 2017 @8:32

Me ardhjen e Rudy Gayit te San Antonio Spurs, Jonathon Simmons i iku konkurrencës dhe u transferua te Orlando…

NDRYSHIMET NË NBA

Lajm i mirë për dashamirë të NBA-së

14 July, 2017 @22:33

Kryetari i NBA-së, Adam Silver, para stinorit 2017/18, po përgatitet të bëjë disa ndryshime. Ndryshimi që do ti gëzojë basketbolldashësit…

CELTICS

Zyrtare: Gordon Hayward në Boston

14 July, 2017 @22:12

Boston Celtics e zyrtarizoi yllin Gordon Haywardin. Hayward në lidhje me transferimin e tij…

LËNDOHET

Kosova mbetet edhe pa Jaren Sinën

14 July, 2017 @20:46

Fundori i përfaqësueses së Kosovës, Jaren Sina, nuk do të mund t’i ndihmojë Kosovës në përballjet miqësore që të kaltërit…

EURO U-20/ DIV B

Kosova U20 vetëm një çerek i bëri ballë Kroacisë

14 July, 2017 @16:05

Shpresat e Kosovës, janë mposhtur nga Kroacia sot në përballjen e parë të tyre në Europianin U20 të Divizionit B…

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20 e nis me fitore të madhe

Fotografitë: fiba.com

14 July, 2017 @13:39

Basketbollistët e Shqipërisë U20 e kanë filluar me fitore të madhe Kampionatin Europian për këto grupmosha në Divizionin B, që…

ERRICK McCOLLUM

Efes merr McCollumin e Galatës

14 July, 2017 @10:00

Anadolu Efes nuk po ndalet në tregun veror të transferimeve. Ekipi turk pak më parë ka bërë të ditur se…

ONLINE

EURO-U20: Direkt, Kroacia - Kosova

14 July, 2017 @6:03

Përballja e parë zyrtare e Kosovës U20 në Europianin e Divizionit B nën drejtimin e Jeton Nixhës është ndeshja ndaj…

FIBA EUROPE CUP: WURZBURG - PRISHTINA

Prishtina mposhtet në Gjermani

Foto: fiba.basketball

12 December, 2018 @20:47

Përkundër paraqitjes së mirë, veçanërisht në pjesë të parë të ndeshjes dhe luftës në çerek të tretë, Prishtina është mposhtur…

PJESA E PARË: WURZBURG - PRISHTINA

2 pikë dallim pas pjesës së parë

12 December, 2018 @19:56

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Wurzburg - Prishtina, ndërsa gjermanët kanë 2 pikë epërsi pas 20 minutave të…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Wurzburg-Prishtina

12 December, 2018 @19:01

Dueli i parë i Prishtinës në kuadër të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup nis pas pak në…

FIBA EUROPE CUP: GROUP I

Prishtina para debutimit në fazë të dytë

Foto: fiba.basketball

10 December, 2018 @12:24

Skuadra e Prishtinës është dy ditë para debutimit në fazën e dytë të garave në FIBA Europe Cup, arritje kjo…

FIBA RANKING DECEMBER 2018

Rënie drastike e Kosovës në FIBA renditje

Foto: fiba.basketball

6 December, 2018 @19:01

Pas dy humbjeve të radhës në kuadër të ndeshjeve të dritares së radhës për kualifikime në Eurobasket 2021, Kosova ka…

Të gjitha lajmet nga International