Të gjitha lajmet

PRISHTINA - RAHOVECI

Sonte fillon finalja e madhe në Superligë

Sonte fillon finalja e madhe në Superligë

2 May, 2019 @10:37

Me fillim nga ora 19:00, në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, do të fillojë seria finale e Superligës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Rahovecit.

Ky stinor ishte historik edhe për Prishtinën edhe për Rahovecin.

Nënkampioni aktual i Superligës, Prishtina, deri në finale arriti pa humbje, gjë që nuk e kishte bërë asnjë skuadër deri më tani në histori të Superligës.

Një stinor i paharrueshëm do të jetë edhe për Rahovecin. Vreshtarët sivjet ishin në finale të Kupës së Kosovës, ndërsa arritën të kualifikohen edhe në finale të Superligës, që është historike edhe për ta.

Prishtina stinorin e rregullt e përfundoi me bilanc prej 28-0, më pas në gjysmëfinale e mposhti kampionin aktual Bashkmin me rezultat 3-0.

Rahoveci me bilanc prej 18 fitoreve e 10 humbjeve e mbylli stinorin në pozitën e tretë. Në çerekfinale e mposhti Prizrenin me rezultat 2-1 në seri, derisa në gjysmëfinale pa problem e kaloi Yllin me 3-0.

Sonte në ora 19:00 fillon seria finale e Superligës, ndërsa ndeshja e dytë do të luhet të dielën më 5 maj në ora 17:00 në palestrën e Rahovecit “Mizahir Isma”.

Seria finale luhet në formatin 1-1-1-1-1 ku përparësinë e terrenit vendas e ka Prshtina, pra sistemi vajtje-ardhje.

NGA INFORMATORI

Dënimet nga dueli i fundit, 450 euro

Foto: KBRahoveci/fb

30 April, 2019 @14:12

Pas përfundimit të serisë gjysmëfinale në përballjet mes Rahovecit dhe Yllit, në Informatorin e fundit të botuar nga FBK-ja janë…

TERMINI I PARË I SERISË FINALE

Seria finale nis shpejt, ja formati

TOPSPORTI/ Arkiv

29 April, 2019 @23:51

Sot është përcaktuar edhe termini i ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës. Pas triumfeve ekspres…

NGA INFORMATORI

Dënohet gjyqtari dhe mbajtësi i statistikave

Foto: nga arkivi

29 April, 2019 @15:57

Në Informatorin e Superligës për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit (Nr. 33), FBK ka bërë të ditur…

NGA INFORMATORI

900 euro gjobë Yllit

29 April, 2019 @14:08

Në Informatorin e publikuar sot për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit në Superligë, është bërë e ditur…

GAME 3: RAHOVECI - YLLI

Historike, Rahoveci në finale!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 April, 2019 @20:56

Stinori historik i Rahovecit, u zbukurua me finalen e madhe në Superligë. Pas finales në Kupën e Kosovës, Rahoveci duke…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga