Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFERET TE LIGA E PARË!

Liga e Parë e meshkujve - të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

Liga e Parë e meshkujve - të gjitha përforcimet e afatit kalimtar


16 August, 2023 @11:40

FBK ka bërë të ditur ditë më parë se është mbyllur edhe afati kalimtar veror për Ligën e Parë të Kosovës në basketboll. Kështu, nga skuadrat pjesëmarrëse aty, janë vërejtur lëvizje interesante, derisa skuadrat aty do të garojnë përgjatë stinorit për të siguruar një vend sa më të lartë në playoff, derisa fituesi i playoffit siguron Superligën 2024/25.

Mëposhtë, lista e ekipeve që kanë paraqitur kërkesat për regjistrimin e lojtarëve:

VUSHTRRIA

Albion Imeri (Ylli)
Drinor Gërxhaliu (Trepça)
Blend Mehana (Trepça)
Donat Musa
Arbër Bilalli (Dukagjini)
Yll Ademi (Prishtina e re)
Virtyt Ademi (Trepça)
Diar Zeqiri

RAHOVECI

Bujar Çeku (Gjakova e re)
Ernest Gogaj (Dukagjini)
Emanuel Gogaj (Gjakova e re)
Arbër Rushiti (Prishtina e re)
Bajram Hasku (Bashkimi)
Sokol Nila (Peja)
Krenar Dakaj (Junior’06)
Nick Rayfield (Besëlidhja)

BORA

Altin Morina (Peja)
Anes Gashi (Trepça)
Nart Llapashtica (Drita)
Dren Kastrati (Kerasan Prishtina)
Besnik Azemi (Vushtrria)
Diar Canhasi (Vëllaznimi)
Kujtim Ujkani
Rinor Dragusha

NEW BASKET

Rinol Gashi (Trepça)
Leurit Morina (Prizreni) LD
Hajriz Hajzeri (Bashkimi) LD
Visar Ejupi (Prishtina) LD
Ujkan Karanezi (Rahoveci)

KERASAN PRISHTINA

Jon Ismajli (Prishtina) LD
Shpat Mustafa
Drin Makolli (Kosovari)
Erar Çitaku
Ismajl Voca

KOSOVARI

Arti Islamaj (New Basket)
Ardian Ibishi (Prishtina e re)
Violt Rexhepi (Drita)
Rinor Dedinca (Prishtina)
Rinor Zhdrella (Prishtina)
Eliot Peci (Bora)
Hadis Durguti (Rahoveci)
Donat Oruqi (Rahoveci).

*Licencë e dyfishtë = LD.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë