Të gjitha lajmet

RAHOVECI - PRISHTINA

Super Isaiah Traylor, Rahoveci fiton ndaj Prishtinës

FOTO / Rahoveci

Super Isaiah Traylor, Rahoveci fiton ndaj Prishtinës


5 November, 2020 @20:52

Humbja e dytë për Prishtinën nga tri ndeshjet e para të këtij sezoni.

Sot skuadra e drejtuar nga Andin Rashica u mposht nga Rahoveci me rezultat 83-62, rezultat që tregon fitoren plotësisht të merituar të Rahovecit.

Paraqitja fantastike e Isaiah Traylor (19 pikë) në pjesë të parë, bëri që Rahoveci në pushim me dy pjesëve të shkojë me epërsi 9 pikëshe, 42-31.

TABELA AKTUALE

Prishtina ishte pak më e mirë në çerekun e tretë (13-16), për ta ngushtuar pak disavantazhin, mirëpo Rahoveci në çerekun e fundit nuk lejoi përmbysje dhe arriti ta mbyllë ndeshjen me fitore.

Isaiah Traylor ishte bindshëm lojtari më i mirë në parket sonte. Ai ndeshjen e mbylli me 30 pikë, 3 kërcime e 4 asistime, ndërkohë që u ndihmua edhe nga Marvin Jones (16 pikë, 5 kërcime, 1 asistim) e Amadi Ikpeze (14 pikë, 24 kërcime, 1 asistim).

Isaiah Taylor

Te Prishtina tërësisht vendore sonte u veçuan Altin Morina (15 pikë, 11 kërcime, 3 asistime), Fisnik Rugova (14 pikë, 4 kërcime, 2 asistime) dhe Arian Qallaku (10 pikë, 4 kërcime, 2 asistime).

Xhiron e ardhshme, Rahoveci e pret Prizrenin, kurse Prishtina Yllin.

MANCHESTER CITY 2-0 ASTON VILLA

City lider dhe në formë, 6 fitore radhazi

Foto: premierleague.com

20 January, 2021 @21:01

Manchester City ka marrë kreun e Premier Ligës me fitore 2-0 ndaj Aston Villës sot në Etihad. Super-goli i Bernardo…

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Rahoveci

20 January, 2021 @20:39

Peja e mposhti Rahovecin me rezultat 90-85. Skuadra e Pejës ka bilanc prej 11 fitoreve e 5 humbje, kurse Rahoveci…

PAS DERBIT

Loci: Largimi i dyshes ka qenë vendimtar

20 January, 2021 @20:39

Trajneri i Rahovecit, Bujar Loci, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes derbi, ku ekipi i tij u mposht në…

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Vëllaznimi - Ponte Prizreni

20 January, 2021 @20:33

Ponte Prizreni triumfoi ndaj Vëllaznimit me rezultat 92-112. Më poshtë mund ta shikoni përmbledhjen e ndeshjes Vëllaznimi-PontePrizreni.