Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP @ GAMEWEEK 4

Tamas Bruce, MVP i Xhiros IV

Tamas Bruce, MVP i Xhiros IV


15 November, 2021 @15:21

Basketbollisti amerikan i Teutës së Durrësit, Tamas Bruce, është zgjedhur lojtari më i mirë i xhiros së katërt nga Liga Unike.

Amerikani Bruce ka pasur paraqitje tejet të mirë në përballjen që Teuta e fitoi ndaj Kamzës në xhiron e katërt, ndërsa ka shënuar 33 pikë, 14 kërcimë dhe 2 asistime në këtë ndeshje.

Tamas Bruce

Ai duke e finalizuar ndeshjen me indeks efiçence 39, ka qenë motor i fitores së tretë të ekipit durrësak në këtë ligë.

 MVP të xhirove deri sot:

MVP Xhiro I Endrit HYSENAGOLLI (KB Tirana)
MVP Xhiro II Erjon KASTRATI (KB Ylli)
MVP Xhiro III Dardan BERISHA (KB Peja)
MVP Xhiro IV Tamas BRUCE (KB Teuta)

 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike