Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEUTA - KAMZA

Teuta pa probleme ndaj Kamzës, ngjitet në renditje

Teuta pa probleme ndaj Kamzës, ngjitet në renditje


2 March, 2022 @17:45

Pa shumë probleme, Teuta e Durrësit ka shënuar fitore sonte ndaj Kamzës.

Ndeshja ishte e vlefshme për Ligën Unike dhe në fund u mbyll me rezultat 86-55.

24-14 dhe 22-19 u mbyllën dy çerekët e parë dhe kështu Teuta në pushim shkoi me epërsi 13 pikëshe, të cilën e menaxhoi mjaft mirë edhe gjatë pjesës së dytë (19-14, 21-18) dhe në fund e mbylli ndeshjen me fitore.

Peterson me 22 pikë, 8 asistime e 2 kërcime ishte më i miri te Teuta sonte, kurse te Kamza më i miri sonte ishte Williams me 19 pikë, 2 kërcime e 2 asistime.

Pas 10 ndeshjeve të luajtura në Ligën Unike këtë sezon, Teuta ka 6 fitore e 4 humbje, kurse Kamza ka zhvilluar 11 ndeshje, prej të cilave 2 i ka fituar dhe 9 i ka humbur dhe për momentin renditet në pozitat e fundit në Ligën Unike.LIGA UNIKE - RENDITJA

1 Peja 10 ndeshje 7 fitore, 3 humbje
2 Ylli 9 ndeshje 8 fitore, 1 humbje
3 Teuta 10 ndeshje 6 fitore, 4 humbje
4 Prizreni 10 ndeshje 6 fitore, 4 humbje
5 Tirana 10 ndeshje 5 fitore, 5 humbje
6 Rahoveci 10 ndeshje 4 fitore, 6 humbje
7 Kamza 11 ndeshje 2 fitore, 9 humbje
8 Vllaznia 10 ndeshje 2 fitore, 8 humbje

 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike