Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFER

Teuta transferon qendër amerikane

Teuta transferon qendër amerikane


19 February, 2021 @18:55

Me vendimin e institucioneve shtetërore në Shqipëri për lejimin e zhvillimit të garave në basketboll, skuadrat i kanë përvjelur mëngët menjëherë për t’u përforcuar.

Ndër ta është edhe Teuta e Durrësit, e cila ka arritur marrëveshje me qendrën amerikane Julien Ducree.

Ducree është 206 centimetra i gjatë dhe së fundi ka luajtur për skuadrën gjermane nga Regionalliga, REWE Aupperle Fellbach, ku ka pasur mesatare prej 8 pikëve dhe 8 kërcimeve.

Për amerikanin ky është stinori i parë profesionist në Evropë.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike