Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TIRANA - KAMZA

Tirana fiton, përcaktohet renditja përfundimtare e Ligës Unike

Tirana fiton, përcaktohet renditja përfundimtare e Ligës Unike


24 March, 2022 @21:29

Tirana ka shënuar fitore të pritur ndaj Kamzës sonte në kuadër të ndeshjes së fundit të stinorit të rregullt të Ligës Unike në basketboll.

Me fitoren 83-64 basketbollistët nga kryeqyteti i Shqipërisë, ku më i dalluari ka qenë Endrit Hysenagolli me 21 pikë e 19 kërcime, kanë përfunduar stinorin në pozitë të gjashtë të renditjes së Ligës Unike.

Me këtë, është bërë e ditur edhe renditja përfundimtare e Ligës Unike, ndërsa Ylli e Peja do të shkojnë direkt në gjysëmfinale, kurse katër skuadrat tjera ndeshen në cerekfinale për të arritur në gjysmëfinale.

Prizreni’16 ndeshet me Rahovecin ndërsa Tirana me Teutën. Fituesit e ndeshjeve do të shkojnë në gjysmëfinale, ku i presin Ylli e Peja.LIGA UNIKE, MESHKUJT - TABELA PËRFUDIMTARE:

1 Ylli 13-1
2 Peja 9-5
3 Prizreni'16 8-6
4 Tirana 7-7
5 Teuta 7-7
6 Rahoveci 7-7
7 Vllaznia 3-11
8 Kamza 2-12

 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike