Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE QUARTERFINALS

TOP 5-shja e çerekfinaleve në Ligën Unike

TOP 5-shja e çerekfinaleve në Ligën Unike


8 April, 2021 @12:15

Pas ndeshjeve të përfunduara në kuadër të çerekfinaleve në Ligën Unike, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e çerekfinaleve bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e çerekfinaleve të Ligës Unike e përbëjnë:

1.Valon Bunjaku (Ylli) 17 pikë, 11 asistime, 6 kërcime, 3 topa të rrëmbyer
2.Dardan Berisha (Peja) 26 pikë, 5 asistime, 2 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
3.Samir Zekiqi (Ylli) 23 pikë, 3 asistime, 2 kërcime, 2 topa të rrëmbyer
4.Brandon Walters (Peja) 23 pikë, 15 kërcime, 3 asistime, 1 top të rrëmbyer
5.Endrit Hysenagolli (Goga Basket) 15 pikë, 8 kërcime, 1 asistim, 1 top të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike