Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (4)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (4)

3 November, 2019 @11:19

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së katërt në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Irma Konjusha (Prishtina), Melisa Ibrahimi (Trepça), Sara Vraniqi (Bashkimi), Enxhi Xhanaj (Prishtina) dhe Aulona Muhadri (Bashkimi).

Në xhiron e katërt është luajtur derbi në mes të Penzës dhe Prishtinës, që përfundoi në favor të kampioneve aktuale me rezultat 72-104.

Irma Konjusha dhe Enxhi Xhanaj shkëlqyen për Prishtinën në ndeshjen kundër Penzës. Konjusha luajti me 29 pikë (shifra më e lartë e xhiros), 10 asistime e 7 kërcime, kurse Xhanaj me 27 pikë, 15 kërcime e 7 asistime.

Trepça në xhiron e katërt e regjistroi fitoren e parë të stinorit kundër Kastriotit. Melisa Ibrahimi në këtë ndeshje luajti 40 minuta me 20 pikë, 5 asistime, 5 topa të rrëmbyer dhe 4 kërcime.

Bashkimi aktualisht është skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Femrave. Vashat e trajnerit Furkan Saglik e mposhtën Vëllaznimin me rezultat 42-96.

Në fitoren e Bashkimit luajtën rol të rëndësishëm Sara Vraniqi dhe Aulona Muhadri. Vraniqi ishte koshashënuesja më e mirë te skuadra prizrenase me 18 pikë, rrëmbeu 10 kërcime dhe luajti me 5 asistime, derisa edhe Muhadri luajti me double-double prej 14 pikëve e 16 kërcimeve.

PENZA (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina fiton bindshëm derbin ndaj Penzës

2 November, 2019 @22:02

Vashat e Prishtinës pa problem e mposhtën ate të Pezës me rezultat të thellë, 72-104. Skuadra pejane arriti ti…

VËLLAZNIMI (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi kalon edhe pengesën e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 November, 2019 @18:20

Vashat e Bashkimit, pa problem kaluan edhe pengesën e Vëllaznimit, për ta vazhduar bilancin 100%. Vajzat e trajnerit turk Furkan…

KASTRIOTI (F) - TREPÇA (F)

Trepça regjistron fitoren e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 November, 2019 @16:55

Vashat e skadrës mitrovicase, Trepça, e regjistruan fitoren e parë të stinorit në xhiron e katërt në Ligën e Femrave…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (3)

28 October, 2019 @14:46

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Penza pa humbje ndjek kreun

27 October, 2019 @22:40

Vashat e Penzës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Vëllaznimit. Penza e mposhti Vëllaznimin me rezultat 28-79. Si…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave