Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (11)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (11)

24 February, 2020 @13:40

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 11 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Arion Balluku (Vëllaznimi), Aron Laja (Marigona Hill Prishtina), Terrick Phillips (Vëllaznimi), Meriton Ismaili (Prishtina e Re) dhe Diamant Shabani (Istogu).

Vëllaznimi është duke e vazhduar rrugën e tij pa humbje. Në fitoren kundër Vushtrrisë, lujtën rol të rëndësishëm Arion Balluku dhe Terrick Phillips.

Balluku si zakonisht edhe në këtë ndeshje ishte në çdo pjesë të lojës. Ai luajti me 17 pikë, 10 asistime, 6 kërcime e 4 topa të rrëmbyer, derisa amerikani Phillips u veçua me 23 pikë, 8 kërcime, 3 topa të rrëmbyer e 2 asistime.

MH Prishtina e mposhti Borean në këtë xhiro. Aron Laja ishte më i miri me 17 pikë, 9 kërcime, 5 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

Meriton Ismaili me 22 pikë e 7 kërcime, ishte më i veçuari në fitoren e Prishtinës së Re kundër Dritës.

Diamant Shabani i Istogut me 23 pikë, 13 kërcime, 6 asistime e 3 topa të rrëmbyer, ishte më i miri te skuadra e Istogut në fitoren kundër New Basketit, për ta kompletuar kështu pesëshen e javës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga