Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (13)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (13)

11 March, 2020 @0:10

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 13 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Granit Makolli (Prishtina e Re), Erhan Sholla (Vushtrria), Drin Makolli (AS Prishitna), Bujar Qeku (Vëllaznimi) dhe Kujtim Ujkani (Marigona Hill Prishtina).

Prishtina e Re arriti një fitore shumë të rëndësishëm kundër Boreas. Në këtë ndeshje shkëlqeu Granit Makolli, i cili ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Ai luajti me 18 pikë, 13 kërcime e 8 asistime.

Vushtrria e mposhti Dritën me rezultat 65-48. Si zakonisht më i miri te Vushtrria ishte Erhan Sholla. Sholla në fitoren e skuadrës luajti me 20 pikë, 5 kërcime e 2 asistime.

Në derbin lokal, fitues doli AS Prishtina ndaj Marigona Hill Prishtinës. Drin Makolli shkëlqeu me 22 pikë, 7 kërcime, 5 asistime dhe 4 topa të rrëmbyer.

Vëllaznimi, duke e mposhtur New Basketin e vazhdoi serinë e fitoreve pa humbje. Më i dalluari te skuadra gjakovare ishte Bujar Qeku që luajti me double-double prej 19 pikëve e 21 kërcimeve.

Përkundër humbjes së Marigona Hill Prishtinës ndaj AS Prishtinës, lojtari Kujtim Ujkani ishte më i miri në parket. Ujkani shkëlqeu me 27 pikë, 19 kërcime e 3 asistime, për ta kompletuar pesëshen për këtë xhiro.

BOREA - PRISHTINA E RE

Fitore me vlerë “ari” nga Prishtina e Re

6 March, 2020 @19:04

Një fitore tepër e rëndësishme erdhi nga skuadra e Prishtinës së Re, e cila e mposhti Borean me rezultat

VUSHTRRIA - DRITA

Vushtrria në ngritje, Drita ende pa fitore në pranverë

5 March, 2020 @21:52

Skuadra e Vushtrrisë, e mposhti Dritën me rezultat 65-48 dhe u ngrit në pozitën e tretë. Drita e mbylli…

NEW BASKET - VËLLAZNIMI

Seria ngritet në 12

TOPSPORTI / A.P

5 March, 2020 @21:43

Seria e fitoreve të Vëllaznimit është ngritur në 12 ndeshje. Skuadra gjakovare, duke e mposhtur New Basketin me rezultat

AS PRISHTINA - MH PRISHTINA

AS Prishtina fiton derbin lokal

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

5 March, 2020 @10:52

Ndeshja hapëse e xhiros së 13 në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, përfundoi me fitoren e AS Prishtinës…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (12)

4 March, 2020 @11:04

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë