Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (I)

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (I)


26 October, 2021 @17:03

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 1 në Ligën Unike, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Arian Qallaku (Peja) 17 pikë, 9 kërcime, 5 asistime, 1 top të rrëmbyer
2.Matthew Eldridge (Kamza) 23 pikë, 11 kërcime, 3 asistime, 2 topa të rrëmbyer
3.Henrik Sirko (Peja) 22 pikë, 11 kërcime, 4 asistime, 2 topa të rrëmbyer
4.Barret Benson (Ylli) 16 pikë, 12 kërcime, 3 asistime, 1 top të rrëmbyer
5.Endrit Hysenagolli (Tirana) 24 pikë, 18 kërcime, 4 asistime, 1 top të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike