Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (20)

TOP 5-shja e javës në Superligë (20)

17 January, 2020 @18:13

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 20 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Jordan Johnson (Prishtina), Corey Raley-Ross (Bashkimi), Joshua McFolley (Rahoveci), Mikaile Tmusic (Prishtina) dhe Arbër Berisha (Ylli).

Kampionia aktuale e Superligës së Kosovës, Prishtina, e mposhti Prizrenin me rezultat 91-76.

Jordan Johnson dhe Mikaile Tmusic, me performancat e tyre arritën të hyjnë në pesëshen e javës. Për Johnsonin kjo ishte ndeshja e dytë e tij në Superligën e Kosovës, por siç duket fazën e adaptimit e paska kaluar. Ai luajti me double-double prej 23 pikëve e 11 asistimeve, derisa i rrëmbeu edhe 4 kërcime, ndërsa Tmusic u dallua me 21 pikë, 9 kërcime, 4 asistime dhe 1 top të rrëmbyer.

Bashkimi në ndeshjen kundër Trepçës, që ishte në shumicën e kohës në disavantazh, arriti ta mposhtë kundërshtarin në sekondat e fundit.

Më i miri në këtë ndeshje ishte Corey Raley-Ross. Ross shkëlqeu me 26 pikë, 10 kërcime, 2 asistime e 2 topa të rrëmbyer.

Rahoveci me lehtësi e mposhti Feronikelin. Joshua McFolley shkëlqeu me 22 pikë, derisa ishte i saktë nga vija e treshit 6 herë në 7 tentimet e tij.

Pesëshen e javës e mbyll Arbër Berisha i Yllit. Berisha kundër Lipjanit luajti me 20 pikë e 6 kërcime, derisa luajti me përqindje të lartë të shënimeve.

YLLI

Ylli ndërpren marrëveshjen me Keith Frazier

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 February, 2020 @20:04

Para pak çastesh, skuadra suharekase Ylli, ka njoftuar se lojtari Keith Frazier nuk do të jetë më pjesë e ekipit. …

RAHOVECI

Lëndohet Davis te Rahoveci! Kur do të kthehet amerikani?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @21:28

Para pak çastesh, nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, ka bërë të ditur se ylli i skuadrës Darell…

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga