Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (21)

TOP 5-shja e javës në Superligë (21)

20 January, 2020 @13:44

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 21 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Valon Bunjaku (Ylli), Dardan Berisha (Peja), Ty Nichols (Prizreni), Drilon Hajrizi (Peja) dhe Darrell Davis (Rahoveci).

Ylli e mposhti Trepçën me rezultat 90-83. Më i dalluari te skuadra suharekase ishte Valon Bunjaku. Valoni në këtë ndeshje luajti me double-double prej 18 pikëve e 11 asistimeve, derisa në statistikat personale i shtoi edhe 3 kërcime e 2 topa të rrëmbyer.

Peja doli fituese në derbin e luajtur kundër Prishtinës. Më të mirët për skuadrën pejane ishin Dardan Berisha e Drilon Hajrizi. Berisha luajti me 26 pikë, 4 asistime e 3 kërcime, derisa ishte i saktë nga vija e treshit 6 herë në 10 tentime.

Hajrizi në derbi luajti me double-double prej 15 pikëve e 13 kërcimeve.

Prizreni e mposhti me lehtësi Feronikelin. Më i veçuari ishte Ty Nichols me 24 pikë, 7 asistime e 6 kërcime.

Një tjetër ndeshje e lehtë për Rahovecin u zhvillua në “Mizahir Isma”. Vreshtarët e mposhtën Lipjanin, derisa më i dalluari ishte Darrell Davis me 24 pikë e 5 kërcime.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga