Të gjitha lajmet

BASHKIMI STATS

Top koshashënuesit e Bashkimit 2019/20

TOSPORTI / A.P

Top koshashënuesit e Bashkimit 2019/20

20 April, 2020 @17:21

Tre të huajt e Bashkimit, ishin koshashënuesit më të mirë te skuadra prizrenase në stinorin e anuluar në Superligë.

Corey Ross me 434 pikë në 23 ndeshje me mesatare prej 18.8 pikëve për ndeshje, ishte më i miri te Bashkimi.

Në pozitën e dytë me 415 pikë gjendet Terik Bridgeman derisa në pozitën e tretë Stevie Clark me 333 pikë.

Pikë treshifrore kanë shënuar edhe Ujkan Karanezi (205 pikë), Qëndrim Biraj (170 pikë) dhe Gazzali Makasqi (108 pikë).

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve të skuadrës së Bashkimit për stinorin 2019/20.TË GJITHË KOSHASHËNUESIT E BASHKIMIT 2019/20 NË SUPERLIGË:

1.Corey Ross 434 pikë 23 ndeshje
2.Terik Bridgeman 415 pikë 22 ndeshje
3.Stevie Clark 333 pkë 19 ndeshje
4.Ujkan Karanezi 205 pikë 22 ndeshje
5.Qëndrim Biraj 170 pikë 24 ndeshje
6.Gazzali Makasqi 108 pikë 24 ndeshje
7.Elvan Iljazi 97 pikë 24 ndeshje
8.Musab Mala 95 pikë 9 ndeshje
9.Idoll Pallushi 46 pikë 14 ndeshje
10.Spenser Mitchell 39 pikë 6 ndeshje
11.Ylli Gashi 15 pikë 11 ndeshje
12.Enes Huduti 5 pikë 4 ndeshje
13.Rroni Koshi 5 pikë 3 ndeshje
14.Hajriz Hazeri 2 pikë 2 ndeshje
15.Ensar Muriqi 2 pikë 2 ndeshje

YLLI STATS

McKay me më së shumti kërcime te Ylli

TOPSPORTI / A.P

20 April, 2020 @1:25

Amerikani Jameel McKay i Yllit, ishte më i miri te skuadra suharekase sa i përket kërcimeve për stinorin 2019/20. McKay…

DATA E SOTME, VITI 2016

4 vjet më parë, Prishtina festoi mbrojtjen e titullit në BIBL

20 April, 2020 @0:08

Ka qenë pikërisht data e sotme, 20 prill, e vitit 2016, kur Prishtina mposhti skuadrën malazeze Mornar të Tivarit për…

YLLI STATS

Valon Bunjaku “ushqyesi” më i mirë te Ylli në 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 April, 2020 @23:30

Basketbollisti prizrenas i Yllit, Valon Bunjaku, ishte asistuesi më i mirë i Yllit në Superligë 2019/20 që u ndërpre para…

YLLI STATS

Zekiqi e Bunjaku yjet e Yllit në 2019/20

TOPSPORTI / A.P

19 April, 2020 @20:48

Në stinorin e anuluar në Superligë, Samir Zekiqi dhe Valon Bunjaku luajtën rolin kryesor në suksesin e Yllit. Ylli arriti…

RAHOVECI STATS

Kapiteni në TOP 3 të kërcimeve te Rahoveci

TOPSPORTI/ A.P

19 April, 2020 @1:49

Në stinorin e anuluar Rahoveci në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 934 kërcime në Superligë. Tre basketbollistë të Rahovecit arritën ta…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga