Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: TIRANA - TREPÇA

Trepça mban ritmin, i afrohet trofeut

Trepça mban ritmin, i afrohet trofeut


6 October, 2022 @21:21

Pas avantazhit të madh të shkaktuar ndaj kundërshtarit në çerek të parë të ndeshjes, Trepça ka mbajtur ritmin në çerek të dytë të ndeshjes për ta marrë atë me rezultat 18-21, për të shkuar në pushim me rezultatin e pjesës së parë 33-59 karshi Tiranës.

Më efikasi te Trepça mbetet Erjon Kastrati me ato 12 pikë nga 10-minutëshi i parë edhe pse nuk ka luajtur 7 minuta të plotë në pjesëlojë. Në anën tjetër te tiranasit është ndezur Seta Brown-Carter, që ka arritur kuotën e 15 pikëve.

Raporti i plotë i ndeshjes pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike