Të gjitha lajmet

NE MITROVICE

Trepça nis stërvitjet për ndeshjen e PlayOut’it

Foto: KBTrepca/fb

Trepça nis stërvitjet për ndeshjen e PlayOut’it


6 October, 2020 @22:44

Të kompletuar në dukje, me kontrata të reja, të nënshkruara në vikendin që shkoi, basketbollistët e Trepçës kanë nisur përgatitjet për ndeshjen e PlayOutit të Superligës.

Mitrovicasit për herë të parë në histori të tyre gjenden në një pozitë ku do të luajnë ndeshje PlayOuti për të shpëtuar nga rënia prej elitës së basketbollit.

SHIKO: TË GJITHA PËRFORCIMET E AFATIT TË RREGULLT

KB Trepça edhe këtë stinor do të udhëhiqet nga kroati me përvojë Neven Plantak, ndërsa përveç basketbollistëve të gatuar aty, në skuadër janë afruar edhe tre amerikanë që pritet të rrisin cilësinë, por edhe atraktivitetin në lojën e mitrovicasve.

Kujtojmë, Trepça do të ndeshet me AS Prishtinën më 14 tetor, në përballjen e PlayOutit për të përcaktuar ekipin që do të mbetet në stinorin 2020/21 në Superligë.

 

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

Të gjitha lajmet nga