Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREZANTOHET RASHICA

Milot Rashica prezantohet te Beşiktaş, merr numrin 11

Fotot: Besiktas

Milot Rashica prezantohet te Beşiktaş, merr numrin 11


16 August, 2023 @18:12

Milot Rashica është 11-shja e re e Beşiktaşit të Stambollit, ndërsa futbollisti kosovar që arriti mbrëmë vonë në Turqi, përmes një videoje duke pirë çaj dhe duke vizituar stadiumin - pa fjalë - është prezantuar si lojtar i ri i ekipit bardhezi nga Stambolli.

Beşiktaş ka shkruar shkurt, për të shpjeguar edhe videon me Rashicën. “Në vendin më të bukur të grykës së Stambollit, në qetësi. Mirë se vjen Rashica.”

Besiktas

Beşiktaş ka paguar 5.25 milionë euro në llogari të Norwichit, ndërsa vushtrriasi ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me klubin turk. Ai vjet ka qenë si huazim te Galatasaray i Stambollit, me të cilët u bë kampion.

 


 
Të gjitha lajmet nga International