Të gjitha lajmet

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Triple-double i dytë për Enisën, Trepça pa fitore

Triple-double i dytë për Enisën, Trepça pa fitore

26 October, 2019 @17:01

Një fitore e pritur nga vashat e Prishtinës erdhi në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.

Prishtina e mposhti Trepçën me rezultat 40-94.

Skuadra e trajnerit Fidan Shatri nuk e lëshoi në asnjë moment epërsinë, për ta regjistruar fitoren e dytë të stinorit në Ligën e Femrave.

Diellza Dekaj ishte koshashënuesja më e mirë te Prishtina me 21 pikë, derisa Enisa Kamerolli shkëlqeu përsëri me shifrat magjike triple-double. Enisa luajti me 16 pikë, 15 kërcime e 12 asistime, derisa u dalluan edhe Tringa Ukaj me 17 pikë e Besjana Martinaj me 13 pikë të tjera.

Te Trepça e vetmja me pikë dyshifrore ishte Melisa Ibrahimi. Ajo luajti me 17 pikë, 3 kërcime e 3 asistime.

TABELA AKTUALE

Prishtina me këtë fitore ngritet përkohësisht në pozitën e dytë, kurse Trepça ende nuk u njoftu me fitore.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Penzën, kurse Trepça me Kastriotin.

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

25 October, 2019 @21:05

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, përfundoi pa ndonjë befasi. Vashat e Bashkimit pa…

EURO CUP

Vashat e Prishtinës të pafuqishme ndaj Vidnojes

24 October, 2019 @22:06

Vashat e Prishtinës pësuan edhe në ndeshjen e dytë në Eurocup. Kësaj radhe humbja ishte edhe më e thellë. Skuadra…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (2)

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 October, 2019 @12:13

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dytë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

NGA INFORMATORI

350€ dënime te meshkujt, 200€ te femrat

22 October, 2019 @10:30

Pas përfundimit të xhirove përkatëse në Superligën e Kosovës në basketboll dhe në Ligë të femrave, nuk është shënuar ndonjë…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Mbrojtja e fortë e Bashkimit (F), sjellë fitore në derbi

FOTO/ Bashkimi (F)

20 October, 2019 @21:31

Një fund fenomenal në ndeshjen derbi në Ligën e Femrave, ndodhi në mes të Prishtinës dhe Bashkimit. Vashat e Prishtinës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave