Të gjitha lajmet

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Një fitore larg titullit

28 April, 2018 @21:12

Bashkimi F
Penza F
Bashkimi F 76 : 49 Penza F
Khadija Haywood BROWN 24 pikë Filloreta KRASNIQI 26 pikë

Sezair Surroi

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta përfunduar stinorin si kampione.

Në ndeshjen e dytë të finales, vashat e Bashkimit e mposhtën Penzën me rezultat 76-40 dhe kaluan 2-0 në epërsi në seri.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë, por në pjesën e dytë të ndeshjes, sidomos në çerekun e tretë, prizrenaset e përfunduan 10 minutëshin 30-8 dhe epërsia e krijuar e solli fitoren në fund.

Amerikanja Khadija Brown, përsëri ishte më e mira ku luajti me 24 pikë, 7 kërcime e 4 asistime, derisa u ndihmua edhe nga bashkëkombasja e saj Anastasia Williams me 21 pikë të tjera. Kjo e fundit i rrëmbeu 22 kërcime, gjë që nuk rastiset shpesh në ligën e femrave.

Te Penza, Filloreta Krasniqi shënoi 26 pikë. Filloreta shënoi më shumë se gjysmën e pikëve të skuadrës dhe ishte e vetmja me pikë dyshifrore te skuadra pejane.

SKEMA E PLAY OFFIT

Pas dy fitoreve, Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për t’u shpallur kampion.

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @20:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes Prishtinës dhe Yllit, me kryeqytetasit që edhe pse…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 April, 2018 @19:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në kryeqytet, Prishtina ndodhet në epërsi ndaj Yllit. Rezultati momental shënon…

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @18:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e ka caktuar terminin për ndeshjen e parë të Play Out-it…

GAME 6: JAZZ - OKC

Jazz eliminon OKC-në

Foto: nba.com

28 April, 2018 @10:26

Oklahoma City Thunder me yje si: Russell Westbrook, Paul George dhe Carmelo Anthony, është eliminuar nga Utah Jazz me rezultat…

GAME 6: PACERS - CAVS

Indiana deklason Cavsin, fituesi caktohet në ndeshjen e 7

Foto: nba.com

28 April, 2018 @10:23

Indiana Pacers, duke deklasuar nënkampionin Cleveland Cavaliers, me rezultat 121-87, e barazoi serinë në 3-3. Pacers, në mënyrë ekipore, ishin…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Kryeqyteti mikpret ndeshjen e dytë gj’finale

28 April, 2018 @9:56

Pas fitores në ndeshjen e parë para 3 ditëve, sonte skuadra e Sigal Prishtinës e pret përsëri në kryeqytet…

GAME 6: WIZARDS - RAPTORS

Raptors në gjysmëfinale

Foto: nba.com

28 April, 2018 @10:19

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, arriti ta eliminojë Washingtonin, duke e regjistruar fitoren e katërt në seri me rezultat 102-92, u…

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

27 April, 2018 @18:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit, ndeshje e cila u ndërpre kur rezultati ishte…

GAME 4: BASKONIA - FENERBAHÇE

Për të katërtën herë me radhë në Final Four

Foto: euroleague.net

26 April, 2018 @23:03

Me lojë të mirë në pjesë të parë, kampioni aktual i Europës, Fenerbahçe, ka siguruar biletën për në Final Four…

PENZA (F) - SFERA (F)

Penza i kthehet fitores

17 February, 2019 @22:14

Pas disfatës kundër Kastriotit, Penza arriti ta mposhtë Sferën me rezultat 98-63. Penza në këtë ndeshje nuk i ka përdorur…

VËLLAZNIMI (F) - DRITA (F)

Vendosen në pozitën e katërt

17 February, 2019 @17:49

Vashat e Vëllaznimit, duke e mposhtur Dritën me rezultat 56-27, u ngritën në pozitën e katërt në Ligën e Femrave. …

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kampionet si në stërvitje!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

16 February, 2019 @19:37

Vashat e Bashkimit arritën një fitore të lehtë kundër Kastriotit, duke i mposhtur kundërshtaret me rezultat 103-51. Danisha Shaw ishte…

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina me fitore ndaj Trepçës

16 February, 2019 @19:33

Vashat e Prishtinës me lehtësi e mposhtën Trepçën me rezultat 87-33. Kjo ishte fitorja e tetë e stinorit për Prishtinës…

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Kastrioti shfrytëzon krizën e Penzës

11 February, 2019 @11:42

Vashat e Kastriotit kanë shfrytëzuar krizën që po e përjeton Penza. Në 0.7 sekondat e fundit, kur ishte rezultati i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave