Të gjitha lajmet

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

27 April, 2018 @18:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit, ndeshje e cila u ndërpre kur rezultati ishte 40-51, Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendimin e saj, duke përcaktuar rezultatin zyrtar të duelit dhe duke shqiptuar dënimet përkatëse.

Konform rregullores, ndeshja e zhvilluar mbrëmë regjistrohet me rezultat zyrtar 0-2 në të mirë të Bashkimit, duke bërë që skuadra prizrenase ta ketë epërsinë 0-1 pas ndeshjes së parë finale.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Përveç vendimit për rezultatin zyrtar, Federata ka shqiptuar dënime edhe për disa zyrtarë e lojtare të klubeve, ndërsa për t’u veçuar është dënimi i Shqiponja Bytyqit, trajnerës së Penzës, e cila u dënua me ndalesë të përjetshme të kryerjes së detyrës së trajnerit dhe detyrave tjera në sportin e basketbollit në kuadër të FBK-së. Gjithashtu, edhe Saranda Daci e Penzës është dënuar me 1 ndeshje moslojë, që nënkupton mungesë në ndeshjen e dytë të serisë finale, kurse dënimet e tjera të shqiptuara nga ky duel janë në vlerë monetare.

GAME 4: BASKONIA - FENERBAHÇE

Për të katërtën herë me radhë në Final Four

Foto: euroleague.net

26 April, 2018 @23:03

Me lojë të mirë në pjesë të parë, kampioni aktual i Europës, Fenerbahçe, ka siguruar biletën për në Final Four…

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 April, 2018 @21:59

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është ndërprerë 3 minuta para fundit të ndeshjes, kur u sulmua gjyqtari…

GAME 4: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Të parët në Final Four

Foto: euroleague.net

26 April, 2018 @21:30

Duke eliminuar fituesin e trefishtë të Euroligës, Olympiacos, Zalgiris është bërë ekipi i parë që ka arritur në Final Four…

SEMIFINALS GAME 1: BAS - RAH

Bashkimi mposht Rahovecin, krijon epërsi

BOROZANI / A.P

26 April, 2018 @21:08

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Rahovecit, skuadra e Bashkimit ka shënuar fitore në shtëpi, për të krijuar epërsi 1-0…

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu ngjitet në Ligën e Parë

26 April, 2018 @18:18

Për shkak të fitores në ndeshjen e parë me rezultat 66-55, Istogu do të jetë skuadra që do të ngjitet…

PENZA (F) - SFERA (F)

Penza i kthehet fitores

17 February, 2019 @22:14

Pas disfatës kundër Kastriotit, Penza arriti ta mposhtë Sferën me rezultat 98-63. Penza në këtë ndeshje nuk i ka përdorur…

VËLLAZNIMI (F) - DRITA (F)

Vendosen në pozitën e katërt

17 February, 2019 @17:49

Vashat e Vëllaznimit, duke e mposhtur Dritën me rezultat 56-27, u ngritën në pozitën e katërt në Ligën e Femrave. …

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kampionet si në stërvitje!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

16 February, 2019 @19:37

Vashat e Bashkimit arritën një fitore të lehtë kundër Kastriotit, duke i mposhtur kundërshtaret me rezultat 103-51. Danisha Shaw ishte…

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina me fitore ndaj Trepçës

16 February, 2019 @19:33

Vashat e Prishtinës me lehtësi e mposhtën Trepçën me rezultat 87-33. Kjo ishte fitorja e tetë e stinorit për Prishtinës…

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Kastrioti shfrytëzon krizën e Penzës

11 February, 2019 @11:42

Vashat e Kastriotit kanë shfrytëzuar krizën që po e përjeton Penza. Në 0.7 sekondat e fundit, kur ishte rezultati i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave