Të gjitha lajmet

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

Ndërpritet ndeshja e parë finale

26 April, 2018 @21:59

Penza F
Bashkimi
Penza F 40 : 51 Bashkimi

REZULTATI PARA NDËRPRERJES SË NDESHJES/ Karagaç, Pejë.

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është ndërprerë 3 minuta para fundit të ndeshjes, kur u sulmua gjyqtari Blendi Fejza.

Rezultati ka qenë 40-51 në të mirë të Bashkimit në atë moment, derisa një anëtare e kryesisë së ekipit pejan, ka sulmuar gjyqtarin për të çuar në ndërprerje të takimit.

Deri në këtë moment, Bashkimi ka kontrolluar ndeshjen përmes amerikaneve Broën dhe ëilliams dhe ka qenë shumë afër fitores së parë të serisë finale të Play-Offit me lojë.

Deri në atë moment, te Penza më efikasja ka qenë Saranda Daci me 16 pikë, ndërsa te Bashkimi, Khadija Brown me 17 të shënuara.

Tash i mbetet FBK-së të vendos për epilogun.

 

GAME 4: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Të parët në Final Four

Foto: euroleague.net

26 April, 2018 @21:30

Duke eliminuar fituesin e trefishtë të Euroligës, Olympiacos, Zalgiris është bërë ekipi i parë që ka arritur në Final Four…

SEMIFINALS GAME 1: BAS - RAH

Bashkimi mposht Rahovecin, krijon epërsi

BOROZANI / A.P

26 April, 2018 @21:08

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Rahovecit, skuadra e Bashkimit ka shënuar fitore në shtëpi, për të krijuar epërsi 1-0…

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu ngjitet në Ligën e Parë

26 April, 2018 @18:18

Për shkak të fitores në ndeshjen e parë me rezultat 66-55, Istogu do të jetë skuadra që do të ngjitet…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Penza - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

26 April, 2018 @18:11

Janë publikuar pesëshet e para të Penzës dhe të Bashkimit. PENZA: Melita Luci, Resime Braha, Jeta Zeka, Saranda Daci, Filloreta…

GAME 5: OKC - JAZZ

Oklahoma nuk dorëzohet

Foto: nba.com

26 April, 2018 @11:23

Oklahoma City Thunder duke e mposhtur Utah Jazzin me rezultat 107-99, e regjistroi fitoren e dytë në seri. Nga disavantazhi…

GAME 5: ROCKETS - T-WOLVES

Raketa fluturoi në gjysmëfinale

Foto: nba.com

26 April, 2018 @11:06

Houston Rockets duke e mposhtur Minnesota Timberwolvesin edhe në ndeshjen e pestë me rezultat 122-104, u kualifikua në gjysmëfinale të…

GAME 5: CAVS - PACERS

LeBron Jamesi fenomenal, sjell fitoren Cavsit

Foto: nba.com

26 April, 2018 @10:54

Kishin mbetur edhe 26 sekonda lojë, e rezultati në ndeshjen Cleveland-Indiana ishte i barabartë. Topi ishte te super ylli i…

GAME 5: RAPTORS - WIZARDS

Toronto në epërsi

Foto: nba.com

26 April, 2018 @10:50

Skuadra kanadeze Toronto Raptors, duke e mposhtur Washingtonin me rezultat 108-98, kaloi 3-2 në epërsi në seri dhe është vetëm…

GAME 3: KHIMKI - CSKA MOSCOW

Shved i pamëshirshëm ndaj ish-skuadrës

Foto: euroleague.net

25 April, 2018 @23:18

Në ndeshjen e tretë të playoffit në duelin rus Khimki e ka mposhtur CSKA-në me rezultat 79-73. Sikurse dy ndeshjet…

PENZA (F) - SFERA (F)

Penza i kthehet fitores

17 February, 2019 @22:14

Pas disfatës kundër Kastriotit, Penza arriti ta mposhtë Sferën me rezultat 98-63. Penza në këtë ndeshje nuk i ka përdorur…

VËLLAZNIMI (F) - DRITA (F)

Vendosen në pozitën e katërt

17 February, 2019 @17:49

Vashat e Vëllaznimit, duke e mposhtur Dritën me rezultat 56-27, u ngritën në pozitën e katërt në Ligën e Femrave. …

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kampionet si në stërvitje!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

16 February, 2019 @19:37

Vashat e Bashkimit arritën një fitore të lehtë kundër Kastriotit, duke i mposhtur kundërshtaret me rezultat 103-51. Danisha Shaw ishte…

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina me fitore ndaj Trepçës

16 February, 2019 @19:33

Vashat e Prishtinës me lehtësi e mposhtën Trepçën me rezultat 87-33. Kjo ishte fitorja e tetë e stinorit për Prishtinës…

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Kastrioti shfrytëzon krizën e Penzës

11 February, 2019 @11:42

Vashat e Kastriotit kanë shfrytëzuar krizën që po e përjeton Penza. Në 0.7 sekondat e fundit, kur ishte rezultati i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave