Të gjitha lajmet

KUPA E LIGËS SË PARË

Vëllaznimi në finale të Kupës

Vëllaznimi në finale të Kupës


28 February, 2019 @15:43

Skuadra e Vëllaznimit ka arritur në finale të Kupës së Ligës së Parë, që po organizohet për herë të parë në Kosovë.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Shkumbin Kumnova ka mposhtur në gjysmëfinalen e kësaj gare për Kupë, Istogun që drejtohet nga Fikret Shatri, me rezultat 79-66 [17-19, 33-3, 15-25 dhe 14-19].

I tërë dallimi në ndeshje u bë në çerek të dytë të lojës, derisa krejt çerekët tjerë kaluan me dallim të vogël për Istogun, por pamjaftueshëm për të shuar dallimin e çerekut të dytë, kur Vëllaznimi krijoi avantazh 30 pikësh!

Më efikasi te Vëllaznimi ishte Taaj Ridley me 24 pikë të shënuar e 7 kërcime, ndërsa 20 pikë të tjera shtoi talenti Atik Koshi, bashkë me 7 kërcime e 5 asistime në këtë fitore të rëndësishme të skuadrës.

Te Istogu 26 pikët e Diamant Shabanit nuk mjaftuan për t’i bërë ballë gjakovarëve, dhe kështu troftat mbetën pa finale të Kupës së Ligës së Parë.

Vëllaznimi në finalen e Kupës së Ligës së Parë do të ndeshet me fituesin e ndeshjes Feronikeli - Penza.

Finalja luhet të dielën me fillim prej orës 12:00 në Rahovec.


KUPA E LIGËS SË PARË

Seri 27-0 për avantazh

FBK Liga e Parë

Seri 27-0 për avantazh

28/02/19 @ 15:14

KUPA E LIGËS SË PARË

Vëllaznimi-Istogu, 5-shet e para

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi-Istogu, 5-shet e para

28/02/19 @ 14:11

KUPA E KOSOVËS

Dita e dytë: Orari i ndeshjeve në Kupën e Kosovës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Dita e dytë: Orari i ndeshjeve në Kupën e Kosovës

28/02/19 @ 12:57

PRISHTINA E RE - UNITED BASKETBALL

Prishtina e Re fiton ndeshjen e mbetur

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re fiton ndeshjen e mbetur

27/02/19 @ 22:57

RAHOVECI - DON BOSKO

Dy vite rresht në Final Four

FBK Superliga

Dy vite rresht në Final Four

27/02/19 @ 21:27

RAHOVECI - DON BOSKO

Ç3: Rahoveci afër kualifikimit

FBK Superliga

Ç3: Rahoveci afër kualifikimit

27/02/19 @ 20:43

PJESA E PARË: RAHOVECI - DON BOSKO

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Don Bosko

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Don Bosko

27/02/19 @ 20:09

RAHOVECI - DON BOSKO

Ç1: Don Bosko në epërsi

FBK Superliga

Ç1: Don Bosko në epërsi

27/02/19 @ 19:45

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Don Bosko

FBK Superliga

Pesëshet e para: Rahoveci - Don Bosko

27/02/19 @ 19:20

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA - TREPÇA

Trepça pëson debakël nga Prishtina

FBK Superliga

Trepça pëson debakël nga Prishtina

27/02/19 @ 18:16

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (X)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (X)

30/01/21 @ 15:10

MH PRISHTINA - NEW BASKET

Aaron Njike shkëlqen në debutim, New Basket nis me fitore

FBK Liga e Parë

Aaron Njike shkëlqen në debutim, New Basket nis me fitore

29/01/21 @ 22:31

PËRGATITJE

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

29/01/21 @ 22:00

MEGASPORTS - LIPJANI

Jon Pirana me double-double, Megasport fiton në vazhdime

FBK Liga e Parë

Jon Pirana me double-double, Megasport fiton në vazhdime

29/01/21 @ 21:57

FINAL 8 NË SUHAREKË

Çiftet e Final 8 të Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Çiftet e Final 8 të Kupës

29/01/21 @ 16:12

LIGA e PARË

MH Prishtina - New Basket e mbyllin xhiron e 10

FBK Liga e Parë

MH Prishtina - New Basket e mbyllin xhiron e 10

29/01/21 @ 11:04

LIGA e PARË

Lipjani këkon fitoren e parë të stinorit

FBK Liga e Parë

Lipjani këkon fitoren e parë të stinorit

29/01/21 @ 10:56

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Vushtrria fillon me fitore pjesën e dytë të stinorit

FBK Liga e Parë

Vushtrria fillon me fitore pjesën e dytë të stinorit

28/01/21 @ 19:18

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina e Re - Vushtrria

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Prishtina e Re - Vushtrria

28/01/21 @ 15:55


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë