Të gjitha lajmet

KONTRATË 1+1

Veterani vazhdon me Efesin

Veterani vazhdon me Efesin


22 July, 2020 @16:33

Veterani kroat Krunoslav Simon vazhdon kontratën me ekipin nga Stambolli, Anadolu Efes.

Anadolu Efes ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me veteranin Simon edhe për një vit me opsionin e zgjatjes për edhe një vit tjeter.

Reprezentuesi kroat, tashmë 35 vjeçar, është pjesë e turqve që nga viti 2017.

Në sezonën e fundit kishte një mesatare prej 8.9 pikëve për ndeshje, 3.9 kërcimeve për ndeshje dhe 2.9 asistimeve për ndeshje, duke qenë njëri prej më të mirëve tek Efesi, të cilët kishin bilanc prej 24 fitoreve dhe 4 humbjeve para se të anulohet sezoni për shkak të pandemisë coronavirus.

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

Të gjitha lajmet nga Euroleague