Të gjitha lajmet

SI DO TË VAZHDOJNË?

Votat kritike për fatin e Euroleague-së

Foto: euroleague.net

Votat kritike për fatin e Euroleague-së

24 May, 2020 @8:54

Për garën më të fuqishme të basketbollit evropian, Euroleague, do të vendoset sot dhe nesër.

Kjo, pasi që 11 ekipet që kanë licencën A do të votojnë për të vendosur fatin e stinorit 2019/20.

Deri në fund të stinorit të rregullt të Euroleague-së, kishin mbetur edhe gjashtë xhiro.

Në fund të votimit do të kuptohet se si do të vazhdojë stinori dhe PlayOffi a do të nis me katër apo tetë ekipe.

Për tu marrë një vendim, duhen së paku 6 vota nga 11 ekipet që kanë licencën A. Në Euroleague marrin pjesë 18 skuadra.

Final Fouri ishte paraparë të luhet në Köln. Por, në tavolinë të drejtuesve të ligës po konsiderohen edhe Greqia, Serbia e Lituania si vende potenciale për ta vazhduar garën.

Euroleague

DATA E SOTME, 3 DEKADA MË PARË

3 dekada nga fitorja e Jugoplastikës ndaj Barcelonës

19 April, 2020 @22:21

Në datën e sotme, 19 prill, të vitit 1990, Jugoplastika e Splitit kishte shënuar fitore në finale të Final Fourit…

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

Të gjitha lajmet nga Euroleague