Të gjitha lajmet

SUPERLIGA

Xhiroja hapet në Mizahir Isma

Xhiroja hapet në Mizahir Isma

18 January, 2020 @10:26

Xhiroja e 21 e Superligës së Kosovës në basketboll, do të hapet në palestrën “Mizahir Isma”.

Rahoveci do të përballet me Lipjanin nga ora 17:00, kurse ndeshja e dytë e ditës do të jetë në mes të Yllit dhe Trepçës nga ora 19:00.

Në xhiron e kaluar Rahoveci dhe Ylli fituan përballjet e tyre, kurse Lipjani dhe Trepça pësuan.

TABELA AKTUALE

Rahoveci aktualisht gjendet në pozitën e dytë me 13 fitore e 5 humbje, derisa Lipjani në pozitën e fundit me 1 fitore e 17 humbje. Në anën tjetër Ylli me 12 fitore e 6 humbje është në pozitën e tretë, kurse Trepça me 4 fitore e 13 humbje në pozitën e tetë.

RAHOVECI

Lëndohet Davis te Rahoveci! Kur do të kthehet amerikani?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @21:28

Para pak çastesh, nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, ka bërë të ditur se ylli i skuadrës Darell…

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga