Të gjitha lajmet

SUPERLIGA

Xhiroja hapet në Mizahir Isma

Xhiroja hapet në Mizahir Isma

18 January, 2020 @10:26

Xhiroja e 21 e Superligës së Kosovës në basketboll, do të hapet në palestrën “Mizahir Isma”.

Rahoveci do të përballet me Lipjanin nga ora 17:00, kurse ndeshja e dytë e ditës do të jetë në mes të Yllit dhe Trepçës nga ora 19:00.

Në xhiron e kaluar Rahoveci dhe Ylli fituan përballjet e tyre, kurse Lipjani dhe Trepça pësuan.

TABELA AKTUALE

Rahoveci aktualisht gjendet në pozitën e dytë me 13 fitore e 5 humbje, derisa Lipjani në pozitën e fundit me 1 fitore e 17 humbje. Në anën tjetër Ylli me 12 fitore e 6 humbje është në pozitën e tretë, kurse Trepça me 4 fitore e 13 humbje në pozitën e tetë.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga