Të gjitha lajmet

LIPJANI - YLLI

Ylli pa telashe ndaj Lipjanit

Ylli pa telashe ndaj Lipjanit

4 October, 2019 @12:37

Siç është pritur, ashtu edhe ndodhi.

Skuadra e Yllit e mposhti pa problem Lipjanin me rezultat 88-115, në kuadër të xhiros së dytë.

Djelmoshat e trajnerit Arben Krasniqi, nga çereku i parë e deri në fund të ndeshjes nuk e lëshuan epërsinë dhe dominuan 40 minuta sa ishin në parket.

Egzon Kuqi ishte koshashënuesi më i mirë me 25 pikë te skuadra suharekase, kurse u ndihmua edhe nga Samir Zekiqi me 21 pikë.

Te Lipjani më i dalluari ishte Demarcus Stuckey Jr me 36 pikë, por nuk mjaftoi për fitore performanca e tij.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e Yllit pas dy xhirove në Superligë, kurse për Lipjanin humbja e dytë.

Ylli të shtunën e pret Trepçën në Suharekë, kurse Lipjani luan me Rahovecin në “Mizahir Isma”.

NGRITET NUMRI I TË HUAJVE

I huaji i radhës, Haleef te Lipjani

Pamje nga arkivi/ TopSporti.com/ A. Paçarizi/

4 October, 2019 @8:40

Ndeshja e parë e stinorit. Pa asnjë të huaj në ekip. Rezultati, humbje. Ndeshja e dytë e stinorit. Me dy…

PRIZRENI

Cole kthehet ndaj Feronikelit

TOPSPORTI / A.P

3 October, 2019 @22:49

Fundori amerikan i skuadrës së Prizrenit, Elliott Cole, kthehet te skuadra pas një lëndimi të pësuar. Cole i ka munguar…

RAHOVECI

Dy ndeshje pa shikues për Rahovecin

3 October, 2019 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës ka refuzuar apelin e Rahovecit. Dënimi i dhënë në edicionin e kaluar, në ndeshjet e…

PRISHTINA

Don Polloshka debuton te Prishtina

3 October, 2019 @15:26

Në fitoren që Prishtina e shënoi mbrëmë ndaj Prizrenit në shtëpi, fitore që ishte e para e sezonit për…

RAHOVECI - CLUJ

Vështirësohet kualifikimi për Rahovecin

2 October, 2019 @22:22

Rahoveci në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues drejt FIBA Europe Cup, u mposht me rezultat 73-98…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga