Të gjitha lajmet

YLLI - TREPÇA

Ylli vs. Trepça, pesëshet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

Ylli vs. Trepça, pesëshet startuese

18 January, 2020 @18:55

Me fillim nga ora 19:00, Ylli në Suharekë e pret Trepçën.

PESËSHET STARTUESE:

YLLI: Jameel McKay, Valon Bunjaku, Rilind Krasniqi, Terrel Everett, Samir Zekiqi.

TREPÇA: DJ Hannes, Alante Fenner, Besnik Azemi, Shpat Syla, Malik Irwin.

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga